Jury

Przewodnicząca jury:


Prof. 
Gabriella Dall’Olio  - harfistka, Trinity Laban Conservatory of Music (Londyn)

Po ukończeniu studiów w Konserwatorium w Weronie edukację muzyczną kontynuowała we Francji (u Pierra Jamet oraz J. Borot) a potem w Niemczech w Wurzburgu (G. Herbert). Znakomita solistka i kameralistka. Obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii i jest profesorem w londyńskim Trinity Laban Conservatory of Music oraz w Chethams School of Music w Manchester. 

 


Członkowie:

Prof. Mirjam Schröder – harfistka
Mirjam Schröder to wybitna solistka i kameralistka oraz doświadczony pedagog. Jest laureatką prestiżowych nagród, w tym nagrody publiczności Międzynarodowego Konkursu Muzycznego ARD Monachium 2004 oraz III nagrody na międzynarodowym konkursie Arpista Ludovico w Madrycie. Karierę na scenie rozpoczęła już w wieku 15 lat, debiutując z Koncertem na flet i harfę W.A. Mozarta. Od tamtej pory stale gości na słynnych festiwalach muzycznych  w Niemczech i całej Europie, m.in. w Lyonie, Bayreuth, Pradze, Amsterdamie czy Krakowie. Jako kameralistka koncertuje najczęściej w duetach, stale współpracując z gitarzystą Maksymilianem Mangoldem, wiolonczelistką Sonją Schröder i perkusistką Rie Watanabe. Jej częste koncerty uzupełniają liczne nagrania radiowo-telewizyjne. W latach 2006-2015 Mirjam Schröder uczyła na Uniwersytecie Muzycznym im. Franciszka Liszta w Weimarze, a od 4 lat jest profesorem harfy w Konserwatorium Wiedeńskim.

dr hab. Marcin Misiak - wiolonczelista, adiunkt Akademii Muzycznej we Wrocławiu

Dr hab. Marcin Misiak jest jurorem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów i przesłuchań, ponadto prowadzi  kursy mistrzowskie  w zakresie gry na wiolonczeli i kameralistyki zarówno w kraju  jak i za granicą. Równocześnie z działalnością dydaktyczną dr hab. Marcin Misiak prowadzi działalność koncertową. Lider grupy wiolonczel w NFM Orkiestry Kameralnej Leopoldinum. Jest również absolwentem Thornton School of Music – University of Southern California w klasie prof. Eleonore Schoenfeld oraz Queen Reina Sofia Higher School of Music w Madrycie, w klasie prof. Guntera Pichlera.


Prof.  zw. dr  hab. Stanisław Dziewior – trębacz, AM w Katowicach

Od 1980 roku etatowy  muzyk Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Jako solista występował m. in. z NOSPR, Sinfoniettą Cracovią, Filharmonią Śląską, Orkiestrą AUKSO. Jest wykładowcą kursów i warsztatów metodycznych. Uczestniczy w pracach jury konkursów i przesłuchań oraz prowadzi działalność konsultacyjną w klasach trąbki szkół muzycznych I i II stopnia. W Akademii Muzycznej w  Katowicach  jest kierownikiem  Katedry Instrumentów  Dętych i Perkusji.  


Adt Dr Bartosz Kowalski - Banasewicz – composer and teacher

aranżer, instrumentalista, twórca ponad  100 kompozycji, w  tym na  harfę. Zwycięzca wielu konkursów kompozytorskich,  stypendysta Ministra Kultury i  Dziedzictwa Narodowego, kompozytor - rezydent Filharmonii Świętokrzyskiej. Obecnie pracuje jako adiunkt w Uniwersytecie Muzycznym  im. Fryderyka Chopina w Warszawie, prowadząc  zajęcia  z propedeutyki  kompozycji  i  jako pedagog występuje pod pełnym nazwiskiem Kowalski-Banasewicz, zaś jako kompozytor - Bartosz Kowalski.